KupDlugi.pl – Internetowa Giełda Wierzytelności

Pytania i odpowiedzi

Jaki jest przebieg transakcji zakupu długów?

1. Wyszukiwanie wierzytelności
Na stronie www.kupdlugi możesz wyszukiwać i przeglądać oferowane do sprzedaży wierzytelności. Klikając na konkretną wierzytelność możesz zapoznać się z danymi dotyczącymi tego zadłużenia, tj.: jego wysokości, etapu windykacji, zastosowanych zabezpieczeń, itd.

2. Zapytanie o wierzytelność
Jezeli któraś wierzyrzytelność Cię zainteresowała, zachęcamy do kontaktu z nami i złożenia oferty zakupu. Ofertę złożysz klikając na przycisk złóż ofertę. Wszelkie pytania możesz zadać poprzez formularz kontaktowy.

3. Oczekiwanie na kontakt zwrotny
Jeśli oferta zostanie przyjęta, zostaniesz o tym poinformowany. Przygotowania do zawarcia umowy mogą chwilę potrwać. Potrzebujemy czasu, aby uzgodnić z Tobą treść umowy sprzedaży oraz ustalić termin i sposób jej podpisania.

4. Zawarcie umowy cesji wierzytelności
Osoba reprezentująca firmę podpisze z Tobą umowę sprzedaży wierzytelności. Ta forma zawarcia umowy pozwoli Tobie dochodzić spłaty wierzytelności przed sądem.

Co jest podstawą nabycia długów przez obecnego wierzyciela?

Wierzyciel (cesjonariusz) nabył zadłużenie na podstawie umowy przelewu wierzytelności (cesji) od cedenta. Cedentem są najczęściej instytucje finansowe, bądź operatorzy telekomunikacyjni.

Czy potrzebna jest zgoda dłużnika by sprzedać jego dług?

Zgodnie z treścią art. 509 Kodeksu Cywilnego do sprzedaży zadłużenia nie jest wymagana zgoda dłużnika

Dlaczego warto kupować wierzytelności w serwisie KupDlugi.pl?

Zakup wierzytelności to inwestycja w kapitał, który w niedługim czasie może zaprocentować. Długi kupisz zawsze za wiele niższą cenę niż wartość wierzytelności, dzięki czemu Twój zysk po odzyskaniu należności będzie spory. Będziesz mieć prawo domagać się odsetek od swojego dłużnika, a także zlecić egzekucję kancelarii komorniczej.

Wierzytelności sprzedawane za pośrednictwem serwisu www.kupdlugi.pl posiadają zabezpieczenia występujące na dużej części z nich, w postaci hipotek, poręczeń, weksli.

Większość oferowanych wierzytelności jest zabezpieczonych hipoteką. Takie zabezpieczenie pozwoli w szybkim czasie doprowadzić do licytacji nieruchomości i uzyskać w ten sposób środki pieniężne. wierzyciel także ma możliwość przejęcia nieruchomości lub udziałów w niej na własność oraz zaliczenie zakupionej wierzytelności na poczet ceny takiej nieruchomości. Wszystko to sprawia, że inwestycja w długi to atrakcyjna forma lokowania kapitału.